![](https://nea24.gr/wp-content/uploads/2023/01/ΚΟΥΝΑΚΗς-ΚΑΛΥΜΝΟΣ.jpg)
![](https://nea24.gr/wp-content/uploads/2023/01/ΚΟΥΝΑΚΗς-ΚΑΛΥΜΝΟΣ.jpg)
Είχα τη χαρά σήμερα να συναντηθώ με τον εκλεκτό Δήμαρχο Καλυμνίων, Δημήτρη Διακομιχάλη.
Με τον αγαπητό δήμαρχο, συζητήσαμε για θέματα εθνικής σημασίας, για καίρια ζητήματα που απασχολούν τους αλιείς όπως επίσης και για τις επιπτώσεις της οικονομικής κρίσης στη νησιωτική χώρα και κυρίως στην Κάλυμνο.
Ιδιαίτερη συζήτηση έγινε για τα ζητήματα των πολύτεκνων οικογενειών και στις ενέργειες που πρέπει να γίνουν από την κυβέρνηση για την ανακούφισή τους, εν μέσω οικονομικής και ενεργειακής κρίσης.
![](https://nea24.gr/wp-content/uploads/2023/01/αζουρο-καφε-3.jpg)
![](https://nea24.gr/wp-content/uploads/2023/01/αζουρο-καφε-3.jpg)