![](https://nea24.gr/wp-content/uploads/2023/01/prevelis-1024x614.jpg)
![](https://nea24.gr/wp-content/uploads/2023/01/prevelis-1024x614.jpg)
Ενημερώθηκε πρωινές ώρες σήμερα, η Λιμενική Αρχή Κάσου, από τον Πλοίαρχο του Ε/Γ-Ο/Γ πλοίου ”ΠΡΕΒΕΛΗΣ” Ν. Ρεθύμνου 06, ότι κρίνεται επισφαλής η προσέγγιση του στον οικείο λιμένα, λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών που επικρατούσαν στην περιοχή και ότι το πλοίο θα συνεχίσει το εγκεκριμένο δρομολόγιό του για Σητεία- Ανάφη-Θήρα-Μήλο-Πειραιά.
Στον λιμένα Κάσου ανέμεναν προς επιβίβαση ένας (01) επιβάτης, ένα (01) Φ/Γ και ένα (01) Ι.Χ.Ε όχημα, ενώ στο ”ΠΡΕΒΕΛΗΣ” ανέμεναν προς αποβίβαση ένα (01) Ι.Χ.Ε. όχημα.
![](https://nea24.gr/wp-content/uploads/2023/01/καππος-1-6.jpg)
![](https://nea24.gr/wp-content/uploads/2023/01/καππος-1-6.jpg)